Ali Rıza Babaoğlan

Eğitimci Hakkında
  • Uzmanlık Alanı
    Medya
  • Yer
    Istanbul
  • Web Adresi

Ali Rıza Babaoğlan

 

Ali Rıza Babaoğlan bugüne kadar Türkiye’de IBMSAPGE gibi firmalarda görev almış ve Linkedin’in Türkiye ve Türki Cumhuriyetler Bölge Direktörlüğü görevini şirketin İrlanda ve Amerika ofislerinde çalışarak iki yılı aşkın süre yürütmüş bir Bilişim Sektörü profesyonelidir.

Türkiye’ye döndüğü 2014 yılından bu yana Melek Yatırımcılık ve Girişim Fonlaması üzerine çalışmalara odaklanan Babaoğlan, BIC Melek Yatırım Ağı bünyesinde çalışmalarına devam etmek ve bazı yabancı yatırım kuruluşlarına danışmanlık yapmaktadır. Şuana kadar beş farklı şirkete melek yatırımcı olarak dahil olan ve yönetim kurullarında yer alan Babaoğlan’ın yatırım yaptığı şirketlerden birisi 2016’ın ilk çeyreğinde yüksek bir değerleme ile satılmıştır.

Kurumsal dünyada çalıştığı 9 yıllık süre içerisinde kamu ve özel sektörde ciddi projelere imza atma imkanı yakalayan Babaoğlan’ın çalışmaları, yurtiçinde ve yurtdışında bazı ortamlarda yankı bulmuştur.

Sosyal sorumluluk tarafında da çalışmalarına devam eden ve halen aktif olarak Yeni Bir Lider Derneği’nin yönetimde yer alarak birçok genç profesyonel ile üniversite öğrencilerinin liderlik çalışmalarına destek olan Babaoğlan, Birleşmiş Milletler Gönüllüsü olarak İtalya’nın Spoleto ve Kenya’nın Nairobi ve Mombasa şehirlerinde UNDP Millennium Development Goals programı için çalışmalar yürütmüştür.

AzerbeycanİtalyaAlmanyaİrlanda, Mısır, Amerika ve İngiltere gibi ülkelerdeki konferanslarının yanı sıra ülkemizde de Bakioğlu Holding, AGT, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı gibi kurumlara konuşmalar ile Webrazzi, TEDx ve FuckupNights gibi etkinliklerde de konuşmalar yapan Ali Rıza Babaoğlan’ın ismi yaptığı çalışmalar neticesinde halen Dünya’nın En Başarılı Gençleri Listesinde yer almaktadır.

Halen birçok televizyon programına katılarak Bilişim sektörünün farklı alanları üzerine değerlendirmeler de yapan Ali Rıza Babaoğlan, Başkent Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği eğitimini ve Bilkent Üniversitesi İşletme Yüksek Lisansını burslu olarak tamamlamıştır.

Dünyaca ünlü global bir organizasyon olan Junior Chamber International (JCI) tarafından 2009 yılında Türkiye’nin On Başarılı Genci Ödülüne (TOYP) layık görülen Babaoğlan, 2008 yılında IBM tarafından En İyi 75 Mühendislik Öğrencisi arasına seçilerek IBM Zurich Araştırma Merkezinde özel bir inovasyon eğitimine davet edilmiş ve katılmıştır. Babaoğlan, 2007 yılında da Microsoft tarafından En İyi Öğrenci Çalışan Ödülüne layık görülmüştür.