Bilal Zemin

Eğitimci Hakkında
  • Uzmanlık Alanı
    Kişisel Gelişim
  • Yer
    Adıyaman
  • Telefon

Evli ve üç kız çocuğu babası olan Bilal Zemin, lisansını Türkçe dili üzerine yapmıştır. Tezli yüksek lisansını ise yönetim ve organizasyon alanında tamamlamıştır. Mesleki eğitimlerin yanı sıra diksiyon, beden dili, halkla ilişkiler, proje yönetimi, temel psikoloji, toplam kalite yönetimi, modern pazarlama, iletişim becerileri, yazma becerileri, insan kaynakları, liderlik, ebeveynlik, Avrupa Birliği gibi çok çeşitli alanlarda uzmanlık eğitimleri almıştır. Sosyal sorumluluk alanındaki çalışmalarından dolayı 2005 yılı Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi Fair Play ödülüne layık görülmüştür. Toplam Kalite Yönetimi alanında, 2006 yılında düzenlenen kalite yarışmasında Yılın En Kaliteli Ekibi seçilen grubun liderliğini yapmıştır. 2006 yılında düzenlenen uluslararası proje yarışması Junior Chamber İnternational Türkiye’nin 10 Başarılı Genci adlı yarışmasında İnsanlığa ve Gönüllü Kuruluşlara Hizmet Kategorisi’nde Türkiye’nin en başarılı genci seçilmiştir. 2007 yılında Japonya’da tertiplenen Dünya Kongresi’nde Sevgi Seli Projesi’yle ülkemizi temsil etme hakkı kazanmıştır. Proje çalışmaları, ulusal basın tarafından yakından takip edilmiştir. 2014 yılında ise Yılın Fark Yaratan Öğretmeni ünvanını almıştır.

Birçok organizasyonda sunuculuk, metin yazarlığı, Avrupa Birliği ve Türkiye tarafından finanse edilen Bilinçli Ebeveyn; Aydınlık Gelecek adlı projede proje koordinatörlüğü de dâhil olmak üzere, çeşitli sivil toplum kuruluşlarında proje danışmanlığı yapmıştır. 2009 yılı boyunca, Pozitif Gelişim adlı canlı yayınlanan bir televizyon programı hazırlayıp sunmuştur. Short Movie Long Volunteering, European Citizen Ship, Active for Nature, Haklarım için Sek Sek ve Gelenekten Geleceğe adlı projelerde grup lideri olarak görevler üstlenmiştir.

Yazar halen, kurulduğu günden bu yana ulusal ve uluslararası projeler üreten Pozitif Gelişim ve Girişim Derneği’nin de yönetim kurulu başkanıdır. Pozitif Gelişim Seferberliği adını verdiği özgün bir kişisel başarı programının oluşturucusu ve uygulayıcısıdır. Türkiye’nin hemen hemen her bölgesinde çeşitli üniversitelerde, kamu kurumlarında, sivil toplum kuruluşlarında ve eğitim kurumlarında liderlik, motivasyon, hitabet sanatı ve sosyal girişimcilik temalı seminerler vermiştir. Halen Bilim ve Sanat Merkezi Danışman Öğretmenliği, Diksiyon ve Drama Eğitmenliği ve STK Proje Danışmanlığı yapmakta; kişisel ve kurumsal gelişim amaçlı organizasyonlar ve iş dünyasına yönelik personel eğitimleri tertiplemektedir.