Ebubekir Aytekin

Eğitimci Hakkında
  • Uzmanlık Alanı
    HALK EĞİTİM
  • Yer
    Sivas
  • Telefon

1951 Adıyaman Merkez Artan köyünde doğdum, İlk ve Orta Okula Adıyaman’da, okuduktan sonra Gaziantep Öğretmen okulundan mezun olup (l969) İlkokul öğretmenliği yaptım.

Gazi Eğitim F. (1977) Türk Dili ve Edebiyatı bölümlerini bitirdim. Çeşitli okullarda öğretmenlik ve yöneticilik yaptım. (Kâhta YİBO, Besni İHL, Adıyaman Lisesi gibi…) 1982-1983 yıllarında Milli Eğitim Bakanlığının açtığı sınavı kazanarak İstanbul’da Müfettişlik Eğitiminden sonra çeşitli illerde müfettiş olarak görev yaptım.

Emekli olduktan sonra iki yıl kadar bir gıda firmasının bayiliğini yapan bir şirkette müdür olarak çalıştım. Daha sonra 4 yıl kadar dershanecilik yaptı. Adıyaman Kent Konseyi Genel Sekreterliğinde bulundum. Şu anda da Eğitim Bilimleri ve Sosyal Araştırmalar Derneği Adıyaman İl temsilcisi olarak bu derneğin Adıyaman’da açtığı “Mimar Sinan” ve “Üsküdar” Bilgi ve Kültür Evlerinin müdürlüğünü yapmaktayım.

Yeni Devir, Milli Gazete, Akit gibi ulusal gazetelerde yazı yazdım. Çeşitli dergilerde eğitimle ilgili yazılarım, hikâye, şiir ve denemelerim yayınlandı.

Kayıhan Yayınları tarafından basılan “ Siyasiler, Hatipler ve Öğretmenler İçin Latifeler ” “ Nükte Çarşısı” ve “Adıyaman’da Doğan Bir Güneş, Artanlı Mehmet Said Hoca ” adlı kitaplarım kısa sürede tükendi.