Harun Serkan Aktaş

Eğitimci Hakkında
  • Uzmanlık Alanı
    Kültür Sanat/Edebiyat
  • Şirket
    Sözler Köşkü

1988 Diyarbakır Çüngüş ilçesinde dünyaya misafir oldu. Babası polis memuru olduğundan bir çok ilde kısa aralarda eğitimi devam etti. İlköğretim, lise ve üniversite eğitimlerini İzmir’de tamamladı. ‘’Cennet arkadaşım’’ diye tabir ettiği hanımı ile Bursa’da yaşıyor.
Ege Üniversitesi Fen Fakültesi Biyoloji mezunu. Okan Üniversitesi İşletme Yüksek Lisans yapmakta. İslamiyet’in akıl, kalp ve günlük hayatımıza yerleşmesi ve insanların ahiret inancı konusunda daha da bilinçlenip, dünya ve dünya sonrası hayatta mutluluğu yakalayıp hiç kaybetmemesi emeli ile yola çıkan bir kuruluşun Çay House ilim ve kültür derneğinin başkanlığı yapıyor. Türkiye’de ve Avrupa’da İslami, felsefi, bilimsel konuları ele aldığı sosyoloji ve psikoloji seminerleri yapıyor.
Özellikle gençlere yönelik Çay House ekibi ile yaptığı çalışmalar youtube ve diğer sosyal ağlarda çok ses getirdi.Çeşitli TV programları düzenledi. En son TRT 1 ‘de ramazan boyunca İslam’da toplum konularını ilgilendiren skeçler ile Kıssalı Harikalar Kumpanyası programı yaptı.