İsmail Köksal

Eğitimci Hakkında
  • Uzmanlık Alanı
    İnsani Yardım
  • Şirket
    DOST ELİ DERNEĞİ - Aktivist
8 Ocak 1974’te Karapınar’da Doğdu. 1986 yılında Vehbi Yurt İlkokulu’ndan, 1994 yılında ise Konya Özel Lale Lisesi’nden mezun oldu. Üniversiteyi Karadeniz Teknik Üniversitesi Rize İlahiyat Fakültesi’nde okuyan Köksal, fakülteden 2003 yılında mezun oldu.
Lise yıllarından itibaren sosyal hayatla içice bir yaşamı tercih eden Köksal, disiplinli ekip çalışmasının ve takım ruhunun önemini kendisine şiar edindi.
Lise yıllarında Ribat Eğitim Vakfı Gençlik Kollarında aktif görev alan İsmail Köksal, 1996 yılında Konya Büyük Şehir Belediyesi Gençlik Meclisi Üyeliği Yaptı. 1997 Yılında Üniversiteye başladıktan sonra 9 Arkadaşıyla el ele vererek Rize İlahiyatçılar Derneğini kurdu ve öğrenim süresince yönetim kurulu üyeliği ve başkanlığında bulundu. Fakülte yıllarında Sosyal Sorumluluk projelerinde aktif olarak görev aldı.
2003 yılında mezuniyetin ardından Konya’da 2001 yılında Kurulmuş olan Dost Eli Derneği ‘nde Müdür olarak Göreve başladı ve bu görevini 2013 yılının eylül ayına kadar sürdürdü. Dost Eli Derneği’nin tanıtımında ve uluslar arası bir zeminde yer almasında aktif görev yaptı. Dernek sorumlusu olarak Afrika’nın farklı ülkelerinde ve komşumuz Gürcistan’da yardım faaliyetlerinde bulundu. Halen Dost Eli Derneği İhtiyaç ve tedarik Komisyonu’nda görevine devam etmektedir.
İsmail Köksal 2006 yılında Ankara’da 28.Mknz. Piyade Tugay Komutanlığında Kısa Dönem Askerliğini Yaptı. Askerlik dönüşü, 2007 yılında diyanet işleri başkanlığı bünyesinde göreve başladı. Evli olan İsmail Köksal Konya Selçuklu Müftülüğü bünyesinde görevini sürdürmektedir.